Подпишись на наши страницы в соц. сетях

Вконтакте Twitter Facebook

Мова жестів для водіїв-початківців

Початківцям водіям не завжди зрозумілі інформаційні повідомлення, що надходять від друзів на дорозі. Тому розглянемо основи дорожнього словника автомобілістів.


1. Якщо Вам моргають дальнім світлом зустрічні автомобілі, то це означає, що попереду або пост, або патрульний автомобіль ДАІ. Отже, потрібно знизити швидкість і уважно дивитися на знаки обмеження швидкості і слідувати їх приписом, якщо такі є.
2. Якщо їде позаду Вас автомобіль моргає дальнім світлом, то це означає, Вас просять поступитися дорогою, прийнявши вправо або вліво. Атомобіль, що йде позаду буде виконувати обгін.
3. Якщо в темний час доби зустрічний автомобіль моргає Вам дальнім світлом фар, то це означає прохання переключитися з далекого світла на ближній і не засліплювати зустрічний транспорт, бо це ускладнює їх рух і знижує видимість дороги.
4. Якщо вночі Вас обганяє навантажена машина, то після завершення обгону, підморгніть йому фарами, це буде знак водієві фури що маневр завершений успішно.
5. Іноді, при русі по головній дорозі, автомобіль, що знаходиться на другорядній дорозі моргає Вам фарами дальнього світла. Такий сигнал буде проханням, пропустити його в зв’язку з якоюсь нештатної ситуацією. 
6. Правила хорошого тону на дорозі негласно рекомендують вести себе по-джентльменськи і поступатися дорогу автомобілям, які потрапили в незручне становище. Якщо хтось дав Вам можливість потрапити в потік йдущих машин або дозволив повернути — моргніть йому кілька разів аварійкою, таким чином, Ви віддячите його за жест доброї волі, а водій буде знати, що у Вашому автомобілі за кермом порядна людина.
7. На заміських дорогах іноді водії великовантажних автомобілів або автобусів включають лівий поворотник. Це Вам подають сигнал, що цей автомобіль обганяти не можна і що попереду небезпека. 
8. Якщо позаду Вас автомобіль  моргає дальнім світлом і включив правий поворотник, то це говорить про прохання зупинитися, можливо, на Вашому автомобілі побачили якусь несправність або їде позаду Вас водієві потрібна Ваша допомога.

Знання мови автомобілістів допоможе Вам в дорозі відчувати себе комфортно і впевнено. Щасливої дороги!

0

Ответить

Login