Подпишись на наши страницы в соц. сетях

Вконтакте Twitter Facebook

Правила дорожнього руху у різних країнах світу

Джерело: http://teoria.pro/news/page/cikavi_pravila_doroghnyogo_ruhu_v_riznih_krayinah_svitu

1. У швейцарське місто Церматт заборонений в’їзд автомобілів з вихлопом. По місту можна їздити хіба що на велосипеді, коні або електромобілі, яких тут до речі майже немає.

2. Всі чоловіки, які в’їхали на територію Великобританії, повинні дотримуватися один своєрідний закон. Якщо закортіло по маленькому, а поруч немає туалету, справляти нужду можна лише на свій автомобіль, точніше на заднє його колесо. Зрозуміло, закон поширюється тільки на чоловіків.

3. Мексика така країна, в якій віслюк вважається транспортом. Так ось, для того, щоб керувати ним і їздити на ньому, водій (господар осла) повинен мати права, в яких повинна бути фотографія як його так і його осла.

4. Для початківців водіїв в Японії, як і в більшості інших країн, встановлено спеціальний знак Shoshinsha . Його потрібно наклеїти на автомобіль, а своїм виглядом він нагадує молодий паросток. Однак тільки в Японії передбачена спеціальне маркування для літніх людей — знак Koreisha, обов’язковий для водіїв старше 75 років.

5. У Фінляндії штрафи за серйозні порушення правил дорожнього руху обчислюються у відсотках від останнього задекларованого доходу порушника. Тому світовий рекорд штрафу за перевищення швидкості тримає саме фін: спадкоємцю бізнес-імперії Юссі Салоноя в 2004 році виписали квитанцію на оплату 170 000 €.

6. У Японії після дощу водіям доводиться бути вкрай обережними — випадково окропивши водою або брудом пішохода, автомобіліст буде змушений розлучитися з досить відчутною сумою.

7. У Китаї пішохідні переходи не мають такого значення як в більшості країн, і лише вказують на місце, в якому пішохід може перебігти дорогу, поки поблизу немає автомобілів. Що стосується самих водіїв, то їм найсуворіше забороняється пропускати пішоходів — скидати швидкість і тим більше зупинятися перед переходами. Спроби китайців перебратися через проїжджу частину — видовище далеко не для людей зі слабкими нервами людей.

8. На Кіпрі можна пити за кермом навіть воду. Вважається, що це створює зайву небезпеку на дорозі для інших учасників руху.

9. У Саудівській Аравії жінкам забороняється водити не тільки автомобілі, але і велосипеди. Єдиний виняток — внутрішньоквартальні дороги, в іншому ж на дорогах Саудівської Аравії панує повний патріархат.

10. Якщо ти носиш коригувальні окуляри в Іспанії, то тобі по закону обов’язково потрібно мати запасну пару ще й в автомобілі.
0

Ответить

Login